Parafia Nawiedzenia Najswietszej Maryi Panny w Rozprzy

97- 340 ROZPRZA

ul. Rynek Piastowski 23

tel.44 615 80 25

Kncelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku

w godz. 8 - 9, 16 -16 45

w soboty od 8 do 10

Modlitwa do Rozprzańskiej Matki Życia

Najświętsza Maryjo, Rozprzańska Matko i Królowo pozdrawiamy Cię w Twoim sanktuarium. Dziękujemy Tobie Matko Życia, za macierzyńskie czuwanie nad Życiem Jezusa, Bożego Syna, który dla naszego zbawienia stał się człowiekiem. Czuwałaś w godzinie anielskiego zwiastowania, aby w "pełni czasów" powiedzieć "Tak" dla życia, czuwałaś w noc betlejemskich narodzin i podczas ucieczki do Egiptu, troszczyłaś się o życie swojego Syna, gdy wzrastał w Nazarecie, towarzyszyłaś  Mu, gdy nauczał i dokonywał cudownych znaków, nie opuściłaś Go w godzinie Krzyża na Kalwarii.     Prosimy Cię Matko Życia, ucz nas Ewangelii Życia. Ucz przyjmować z miłością każdy dar poczętego życia i otaczać je troską aż do naturalnej śmierci, ucz troski o jego rozwój, zarówno fizyczny jak i duchowy, ucz spieszenie z pomocą braciom i siostrom, którzy zmagają się z różnymi trudnościami na drogach życia. Tobie, Rozprzańska Matko Życia, zawierzamy nasze życie osobiste, rodzinne i narodowe. Czuwaj nad nami i prowadź nas zawsze do źródeł życia, które są w Bogu, prowadź do   swojego Syna, który jest dla nas Drogą, Prawdą i Życiem . Amen.

tekst modlitwy: Ks. Prof.Teofi Siudy

26 września 2017 r. godz. 16 rejonowa pielgrzymka osób starszych i chorych do naszego sanktuarium. Przewodniczy Ks. biskup Antoni Długosz Zapraszamy.

niedziela,
24 września 2017