Formalne Przygotowanie do małżeństwa

Narzeczeni po podjęciu decyzji o zawarciu małżeństwa i ustaleniu terminu, powinni zgłosić się do kancelarii parafialnej w celu rezerwacji dnia i godziny ślubu. Sześć miesięcy przed ślubem powinni potwierdzić w kancelarii zamiar zawarcia małżeństwa i odebrać skierowanie na bezpośrednie przygotowanie do małżeństwa tzw. „prekany”.

Trzy miesiące przed ślubem narzeczeni powinni uzyskać następujące dokumenty:
•    Z Urzędu Stanu Cywilnego (USC) - Zaświadczenie stwierdzające brak okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa lub Akt Małżeństwa (w przypadku już zawartego związku cywilnego),
•    Z parafii chrztu - Metrykę Chrztu do małżeństwa z adnotacją o bierzmowaniu (jeżeli w Metryce Chrztu nie ma tej adnotacji, należy uzyskać potwierdzenie z parafii bierzmowania).

Należy również przygotować:
•    Ostatnie świadectwo szkolne z oceną z religii.
•    Dowód osobisty.

Z kompletem dokumentów należy zgłosić się w kancelarii parafialnej w celu spisania protokołu przedślubnego. Po spisaniu protokołu, ksiądz poinformuje o dalszych czynnościach i szczegółach uroczystości ślubnej.

***

Osobom dekorującym kościół prosimy przekazać informacje:
•    aby nie stosowały dekoracji sypanych (np. płatki kwiatów, itp.),
•    aby nie przyklejały i nie przypinały dekoracji do elementów wyposażenia świątyni,
•    aby wcześniej skontaktowały się z parafią w celu ustalenia godziny i warunków dekorowania kościoła oraz sprzątnięcia dekoracji.

Chęć zmiany oprawy muzycznej (dodatkowe instrumenty, repertuar, osoby śpiewające, itp.) należy skonsultować wpierw z księdzem w kancelarii, następnie z organistą.

Prosimy sprawdzić, czy osoby zamówione do fotografowania i filmowania mają ukończony kurs na wykonywanie tych czynności podczas uroczystości kościelnych. Osoby te, przed Mszą ślubną, powinny przedstawić się księdzu w zakrystii.

Gości prosimy, aby po Mszy ślubnej nie rozsypywali papierowych konfetti (zachowajmy porządek wokół kościoła).

Nowożeńców prosimy o przyjmowanie życzeń przy grocie Maryi (na lewo od głównego wejścia), aby nie blokować wejścia do kościoła i nie zakłócać kolejnych Mszy Świętych. W przypadku niekorzystnej pogody (np. deszczu) prosimy przyjmować życzenia na sali weselnej (aby nie robić hałasu i zamieszania w świątyni).

 

Warto zobaczyc:

http://mateusz.pl/ksiazki/es-uwk/es-uwk_ii_06.htm

http://diecezja.radom.pl/home-mainmenu-1/czytelnia/74-artykuy-rone-ale-ciekawe/377-maestwo-sakrament-mioci

http://www.teologia.pl/m_k/zag06-7b.htm

https://www.youtube.com/watch?v=tOPPeFfj20E

Dzisiaj jest

wtorek,
17 stycznia 2017

(17. dzień roku)

Święta

Wtorek, II Tydzień zwykły Rok A, I Wspomnienie św. Antoniego, opata

Licznik

Liczba wyświetleń:
568048